Náš první pasivní dům

Zahájení stavby

Říjen 2013

Dokončení stavby

Listopad 2013

Přibližná cena

2.500.000 Kč s DPH

Stupeň dokončení

Dům bez interiérů

Velikost 4+kk
Zastavěná plocha 107 m2
Užitná plocha 165 m2
Výška hřebene 8.1 m2
Sklon střechy 40°

Dřevěné sendvičové konstrukce jsou ideální volbou pro pasivní domy. Díky tomu, že samotná nosná konstrukce je vyplněna izolací a celý sendvič je dále ještě z exteriéru zateplen, lze dosáhnout velmi příznivých energetických hodnot. Samozřejmě pasivní dům je mnohem širší problematikou, kde závisí na použitých technologiích, správné orientaci domu vzhledem ke světovým stranám a tak dále. 

V roce 2012 se nám podařilo realizovat náš první pasivní dům. Projekt pro stavební povolení dodal investor a námi byl zajištěn projekt realizační a vyřízení dotací pro stavbu pasivního domu. V domě je instalována rekuperace, tepelné čerpadlo a krbová vložka. Dům jsme předali jakožto stavbu bez interiéru. Dům je charakteristický svými štědrými prosklenými plochami. Okna jsou dřevohliníková a střešní krytina je z falcovaného plechu. 

Chtěli byste bydlet v takovém domě?

Umíme vám nejen postavit podobný dům, ale i poradit s úpravami, které byste rádi udělali a provést vás pořízením vašeho nového bydlení od začátku do konce. Ozvěte se a nezávazně s vámi projdeme všechny možnosti.

Chci vlastní dům

Stáhněte si náš ceník a katalog

Stáhněte si náš ceník a katalog - obrázek