Technologie Jablotron

Pro naše domy jsme zvolili standard v podobě nejvyspělejší technologie, která je v dnešní době pro nízkoenergetickou výstavbu k dispozici. Jsme velmi rádi, že je z dílny renomovaného českého výrobce společnosti Jablotron. V partnerství s Jablotronem, jsme našli garanta funkčnosti všech technologií, které se starají o Váš komfort a bezpečí.

Rekuperace – FUTURA

Současné novostavby s kvalitně izolovaným obvodovým pláštěm se velmi často potýkají s nadměrnou vlhkostí interiéru, která je způsobena nedostatečným větráním. A právě přílišná vlhkost může negativně ovlivnit nejen stavbu samotnou, ale především Vaše zdraví a vitalitu. Optimálním řešením je řízené větrání s rekuperací.

Rekuperační jednotka zabezpečí přirozené větrání Vašeho nového domova; nízkoenergetická novostavba sama o sobě si s větráním neporadí. Při řízeném větrání s rekuperací jde o kontinuální výměnu vzduchu zevnitř za čerstvý a čistý vzduch zvenku. Přiváděný vzduch získává od vzduchu odváděného převážnou část jeho tepla, je tedy tepelně optimalizován a díky použité filtraci také zbaven prachu, pylu a alergenů. Jednoduše všeho, co byste při větrání okny rádi nechali venku.

Větrání obytného prostoru probíhá se zavřenými okny. Otevřít si je samozřejmě můžete, kdykoliv chcete, ale v období, kdy je žádoucí udržovat tepelnou energii uvnitř domu a okna neotvírat, jednoduše nebude muset. Výkon rekuperační jednotky se automaticky přizpůsobí Vašim požadavkům na kvalitu vnitřního prostředí, a to na základě informací z čidel CO2.

Analogie s plícemi není náhodná; rekuperační jednotka tvoří skutečné plíce Vašeho domova. A stejně tak i pracuje. Zajistí větrání Vašeho domu, abyste vždy dýchali čerstvý vzduch.

Modul CoolBreeze

Modul CoolBreeze se skládá z tepelného čerpadla s výměníkem umístěným v systému vzduchotechniky. Zajišťuje ohřátí nebo ochlazení čerstvě přiváděného vzduchu.

CoolBreeze ve spojení s rekuperační jednotkou Jablotron Futura vám v letním období přinese:

1. výrazné ochlazení a odvlhčení přiváděného čerstvého vzduchu, z toho plynoucí nulový tepelný zisk větráním a ochlazení interiéru

2. velmi nízkou celkovou spotřebu modulu v porovnání s dosaženým ochlazením a odvlhčením přiváděného čerstvého vzduchu

Technicky unikátní řešení využívá kombinaci (I) konvenčního chlazení výparníkem a (II) adiabatického chlazení odparem kondenzátu v řízeném entalpickém výměníku. Proto má sestava se stejnými výkonovými parametry zhruba poloviční chladící agregát = menší, tišší a levnější.

Příklady použití dokazují, že v nízkoenergetických domech dokáže CoolBreeze úplně nahradit potřebu klimatizace.

V reverzním chodu dokáže CoolBreeze pokrýt 50-70 % potřeby tepla nízkoenergetického domu. Je tedy i velmi efektivním způsobem vytápění, zejména v kombinaci s doplňkovým elektrickým sálavým topením (teplovodním nebo přímotopným).

VarioBreeze

Zónově neboli “room by room” řízené větrání.
Ano řeč je o řízení! O zónovém řízení. Větrat kde a kdy je třeba. Málokdo si uvědomuje jak výrazný vliv na mnoho aspektů fungování rekuperační jednotky může mít nikoliv pseudo-zónové (2 zóny klidová a pobytová), ale opravdu skutečné zónové řízení.
Asi není zapotřebí sáhodlouze popisovat podstatu věci. Jde o to zajistit požadovanou kvalitu vnitřního prostředí!

5 much jednou ranou?
Ano těchto 5 parametrů větrací jednotky, je možné zcela zásadně vylepšit jediným zásahem.

  • snížení reálné spotřeby větrací jednotky o více než 50%
  • zvýšení skutečné účinnosti zpětného zisku tepla na technické maximum
  • absolutní minimalizace hluku
  • výrazné zlepšení relativní vlhkosti vzduchu v domě
  • výrazně menší opotřebení filtrů

Ovladač Alfa

Elektronický inkoust pohladí moje unavené oči. Obsah vidím v perfektní kvalitě jako vytištěný na papíře. Naprosto odlišná technologie od běžných LCD displejů nabízí vysoký kontrast a skvělou čitelnost i na přímém slunci.

Díky Jablotronu mám celý systém pod přímým dohledem Jablotron Alfa integruje ovládání větrání,
chlazení i topení.

Integrované senzory za mě hlídají komfortní prostředí. Až 8 ovladačů Alfa v jedné instalaci. Každý zahrnuje čidlo pokojové teploty, vlhkosti a koncentrace CO2.

Otočným voličem ovládám snadno a intuitivně. Všechny funkce jsou rychle dostupné otočením a stiskem kolečka. Už žádný ušpiněný displej.

Okamžitě vím, že systém vyžaduje mou pozornost.
Barevná LED indikace na první pohled upoutá mou pozornost.

Oceňuji, že technické vybavení domu dobře vypadá.
Nadčasový design ovladače Alfa skvěle zapadá do moderního interiéru.

Alarm pro život bez starostí

Proměňte svůj domov v bezpečné místo a zažijte pocit opravdového klidu. Nabízíme nejmodernější zabezpečovací systém Jablotron 100+, který kompletně ochrání vaši domácnost. Může hlásit vloupání, požár, zdravotní obtíže, přepadení a případně další rizika. Umí také rozsvítit světla, otevírat garážová vrata nebo spustit zavlažování, a to i na dálku přes aplikaci MyJABLOTRON.

Jablotron umožňuje kombinovat drátový a bezdrátový systém a snadno jej doplníte o kamery a další funkce na ovládání různých spotřebičů v domě.