Technologie Jablotron

Pro naše domy jsme zvolili standard v podobě nejvyspělejší technologie, která je v dnešní době pro nízkoenergetickou výstavbu k dispozici. Jsme velmi rádi, že je z dílny renomovaného českého výrobce společnosti Jablotron. V partnerství s Jablotronem, jsme našli garanta funkčnosti všech technologií, které se starají o Váš komfort a bezpečí.

Rekuperace – FUTURA

Současné novostavby s kvalitně izolovaným obvodovým pláštěm se velmi často potýkají s nadměrnou vlhkostí interiéru, která je způsobena nedostatečným větráním. A právě přílišná vlhkost může negativně ovlivnit nejen stavbu samotnou, ale především Vaše zdraví a vitalitu. Optimálním řešením je řízené větrání s rekuperací.

Rekuperační jednotka zabezpečí přirozené větrání Vašeho nového domova; nízkoenergetická novostavba sama o sobě si s větráním neporadí. Při řízeném větrání s rekuperací jde o kontinuální výměnu vzduchu zevnitř za čerstvý a čistý vzduch zvenku. Přiváděný vzduch získává od vzduchu odváděného převážnou část jeho tepla, je tedy tepelně optimalizován a díky použité filtraci také zbaven prachu, pylu a alergenů. Jednoduše všeho, co byste při větrání okny rádi nechali venku.

Větrání obytného prostoru probíhá se zavřenými okny. Otevřít si je samozřejmě můžete, kdykoliv chcete, ale v období, kdy je žádoucí udržovat tepelnou energii uvnitř domu a okna neotvírat, jednoduše nebude muset. Výkon rekuperační jednotky se automaticky přizpůsobí Vašim požadavkům na kvalitu vnitřního prostředí, a to na základě informací z čidel CO2.

Analogie s plícemi není náhodná; rekuperační jednotka tvoří skutečné plíce Vašeho domova. A stejně tak i pracuje. Zajistí větrání Vašeho domu, abyste vždy dýchali čerstvý vzduch.

Modul CoolBreeze

Modul CoolBreeze se skládá z tepelného čerpadla s výměníkem umístěným v systému vzduchotechniky. Zajišťuje ohřátí nebo ochlazení čerstvě přiváděného vzduchu.

CoolBreeze ve spojení s rekuperační jednotkou Jablotron Futura vám v letním období přinese:

1. výrazné ochlazení a odvlhčení přiváděného čerstvého vzduchu, z toho plynoucí nulový tepelný zisk větráním a ochlazení interiéru

2. velmi nízkou celkovou spotřebu modulu v porovnání s dosaženým ochlazením a odvlhčením přiváděného čerstvého vzduchu

Technicky unikátní řešení využívá kombinaci (I) konvenčního chlazení výparníkem a (II) adiabatického chlazení odparem kondenzátu v řízeném entalpickém výměníku. Proto má sestava se stejnými výkonovými parametry zhruba poloviční chladící agregát = menší, tišší a levnější.

Příklady použití dokazují, že v nízkoenergetických domech dokáže CoolBreeze úplně nahradit potřebu klimatizace.

V reverzním chodu dokáže CoolBreeze pokrýt 50-70 % potřeby tepla nízkoenergetického domu. Je tedy i velmi efektivním způsobem vytápění, zejména v kombinaci s doplňkovým elektrickým sálavým topením (teplovodním nebo přímotopným).

VarioBreeze

Zónově neboli “room by room” řízené větrání.
Ano řeč je o řízení! O zónovém řízení. Větrat kde a kdy je třeba. Málokdo si uvědomuje jak výrazný vliv na mnoho aspektů fungování rekuperační jednotky může mít nikoliv pseudo-zónové (2 zóny klidová a pobytová), ale opravdu skutečné zónové řízení.
Asi není zapotřebí sáhodlouze popisovat podstatu věci. Jde o to zajistit požadovanou kvalitu vnitřního prostředí!

5 much jednou ranou?
Ano těchto 5 parametrů větrací jednotky, je možné zcela zásadně vylepšit jediným zásahem.

  • snížení reálné spotřeby větrací jednotky o více než 50%
  • zvýšení skutečné účinnosti zpětného zisku tepla na technické maximum
  • absolutní minimalizace hluku
  • výrazné zlepšení relativní vlhkosti vzduchu v domě
  • výrazně menší opotřebení filtrů

Ohřívač Ambienta W

V moderních nízkoenergetických domech představuje ohřev teplé vody větší položku spotřeby energie než vytápění. Proto se vyplatí dobře zvážit způsob jejího ohřevu.

Ohřívač vody Jablotron Ambienta W využívá přirozenou a levnou akumulaci energie ve vodě. Zásobník má vestavěné tepelné čerpadlo, které zajišťuje ekologickou výrobu teplé vody během celého dne. Vzhledem k integrovanému řešení nemá tepelné čerpadlo žádnou venkovní jednotku, instalují se pouze dvě vzduchová potrubí přes obvodovou stěnu domu. Ventilátor potrubím čerpá venkovní vzduch, ze kterého si tepelné čerpadlo odebírá energii a ukládá ji v zásobníku o objemu 250 litrů vody.

V porovnání s velkými tepelnými čerpadly je Jablotron Ambienta W plně autonomní a konstrukčně jednoduché zařízení s malým obsahem chladiva. To zaručuje dlouholetou robustnost provozu a minimální nároky na údržbu a případný servis. Nižší pořizovací cena také výrazně zkracuje návratnost investice.

Ovladač Alfa

Elektronický inkoust pohladí moje unavené oči. Obsah vidím v perfektní kvalitě jako vytištěný na papíře. Naprosto odlišná technologie od běžných LCD displejů nabízí vysoký kontrast a skvělou čitelnost i na přímém slunci.

Díky Jablotronu mám celý systém pod přímým dohledem Jablotron Alfa integruje ovládání větrání,
chlazení i topení.

Integrované senzory za mě hlídají komfortní prostředí. Až 8 ovladačů Alfa v jedné instalaci. Každý zahrnuje čidlo pokojové teploty, vlhkosti a koncentrace CO2.

Otočným voličem ovládám snadno a intuitivně. Všechny funkce jsou rychle dostupné otočením a stiskem kolečka. Už žádný ušpiněný displej.

Okamžitě vím, že systém vyžaduje mou pozornost.
Barevná LED indikace na první pohled upoutá mou pozornost.

Oceňuji, že technické vybavení domu dobře vypadá.
Nadčasový design ovladače Alfa skvěle zapadá do moderního interiéru.

Elektrokotel Volta

Elektrické vytápění si znovu získává oblibu s tím, jak klesá energetická náročnost novostaveb. Vzhledem k nízkým investičním nákladům je elektrické vytápění vhodné především pokud stavíte dům s minimální tepelnou ztrátou. Další uplatnění nachází jako bivalentní zdroj tepla (např. s kotli na tuhá paliva) nebo u rekreačních objektů s nárazovým provozem.

Běžné elektrokotle na trhu disponují omezenými stupni výkonu. V praxi to znamená, že kotel v dobře zatepleném domě při mírné zimě opakovaně spíná a vypíná (cykluje)

Díky zcela nově vyvinuté elektronice nabízí Jablotron v elektrokotli Volta skutečně plynulou regulaci dodaného tepla. Kotel Volta může trvale dodávat i velmi malé množství tepla, aniž by se musel odpínat (cyklovat). Topná soustava tak může dodávat přesně tolik energie, kolik dům zrovna potřebuje, což výrazně zvyšuje Vaši tepelnou pohodu v domácnosti.

Regulace s adaptivními algoritmy umožňuje kotli, aby se sám přizpůsobil tepelné ztrátě Vašeho domu a aby sám upravoval topný výkon bez složitého nastavování ideální topné křivky. Díky tomu jsme mohli na kotli Volta maximálně zjednodušit jeho ovládání a nastavení.