Standardně vybavený dům

Spodní stavba

Základová deska včetně hydroizolace není součástí uváděných cen. Obojí je však na přání zákazníka možné zhotovit. Standardní je takové provedení desky, kdy je hydroizolace umístěna pod hlavní nosnou vrstvou. Při kotvení panelu pak nedochází k poškození hydroizolace.

Možné je i položení hydroizolace na základovou desku, nebo založit stavbu na základových patkách nebo pilotech. Podlahová konstrukce je pak zhotovena obdobně jako stropní konstrukce mezi 1. a 2. nadzemním podlažím.

Vrchní stavba

Nosné stěny domu jsou zhotoveny z certifikovaného stavebního systému DNK system ve skladbě DIFU. Stropní konstrukce (u dvoupodlažních domů) je provedena fošnovým stropem z konstrukčního dřeva KVH a zaklopena deskou OSB.

Kromě skladby DNK DIFU je možno stavbu zhotovit z kterékoli certifikované skladby DNK system. Tudíž můžete mít obvodový panel vyplněný např. minerální izolací a fasáda může být zhotovena z dřevovláknitých desek, případně můžete mít fasádu provětrávanou.

Střešní konstrukce

Domy řady BUNGALOW - příhradové vazníky se skladovacím a revizním půdním prostorem. Domy řady FAMILY - klasický krov z konstrukčních profilů KVH s revizním půdním prostorem. Pojistnou hydroizolační vrstvu tvoří difuzní folie.

V určitých případech lze střešní konstrukci zhotovit z dřevěných „I“profilů, mít konstrukci přiznanou do interiéru, zhotovit střechu s pohledovými konci krovu atd. Pojistnou hydroizolaci lze zhotovit z dřevovláknitých desek DHF.

Krytina, klempířské prvky

Střešní krytina je zhotovena z betonové střešní tašky KMB BETA v provedení Briliant, což je speciální dvojitý nástřik s leskem. Na výběr je z pěti barevných odstínů. Okapy, svody, atiky a oplechování jsou provedeny z pozinkovaného plechu.

Dle přání klienta je možné zaměnit jak odstín, tak druh střešní krytiny či klempířských prvků.

Okna, vchodové dveře

Ve standardu jsou dodávána bílá plastová okna Synego od společnosti DafePlast s trojsklem Uw = 0,83 W/m²K. Venkovní parapety jsou provedeny ze slitiny hliníku, vnitřní parapety jsou postformingové bílé.

Standardní okna mohou být nahrazena za okna s lepšími tepelněizolačními vlastnostmi, za okna s jiným designem rámu či za okna v jiném materiálovém provedení (dřevo, hliník). Najčastěji však bývají v nadstandardním provedení domu dodávány okna Winergetic Premium. Parapetní prvky jsou vyráběny též v mnoha barevných provedeních a odstínech, ze kterých lze vybírat.

Fasáda

Fasáda je zhotovena z kontaktního zateplovacího systému STO - izolant dřevovláknitá deska tl. 60 mm. Povrchová úprava fasády je zhotovena silikonovou probarvenou omítkou zrnitosti 1,5 mm, která je dodávána v mnoha odstínech.

Fasádu lze dále zhotovit z dřevovláknitých desek, nebo provést fasádu provětrávanou. Ta pak může být zaklopena dřevem, nebo fasádními deskami.

Komín

Komínová tělesa jsou dodávána z nabídky firmy Schiedel. Ve standardu dodáváme provedení komína v celku - Schiedel ABSOLUT PARAT (d=160mm).

Dům lze také osadit komínem KINGFIRE PARAT, což je komín s integrovanou krbovou vložkou, který se jako celek osadí již při hrubé stavbě. Další alternativou je komín KERASTAR, což je třívrstvý systém s tenkostěnnou keramickou vnitřní vložkou, tepelnou izolací a vnějším nerezovým pláštěm.

Tepelná izolace

V domech jsou použity ušlechtilé izolační materiály, které zajišťují nejen tepelnou pohodu, ale např. i pohodu akustickou. Panely jsou tedy standardně vyplněny foukanou celulozovou izolací tl.140mm, fasádní zateplovací systém je zhotoven z dřevovláknitých desek, tepelné izolace podlah jsou zhotoveny z podlahového polystyrenu tl. 120 mm u domů řady FAMILY a u domů řady BUNGALOW tl. 140 mm. U domů řady FAMILY je střešní konstrukce izolována foukanou celulózovou izolací v tl. 280 mm a do stropní konstrukce je vložena protihluková a protipožární izolace izolace tl. 100 mm. Stropní tepelná izolace v domech řady BUNGALOW je provedena foukanou celulózovou izolací v tl. 320 mm.

Možná je i záměna za izolaci z minerální vaty či za jakoukoli vhodnou izolaci dle Vašeho výběru.

Vzduchotěsnost

Parobrzdná vrstva domu ( včetně stropu) je tvořena z desek OSB, jejichž spoje jsou přelepeny páskou AIRSTOP.

Neprůvzdušnost domu může být také zajištěna fólií AIRSTOP VAP u domů řady BUNGALOW, u domů řady FAMILY fólií ÖKO NATUR.

Podlahy

V přízemí a v patře jsou podlahy zhotoveny z litého betonu Cemflow tl. 50 mm. U podlah v patře je pod Cemflow vložena kročejová izolace STEICO STANDARD tl. 15 mm.

Podlahy lze též zhotovit z litého ANHYDRITU nebo je možné použít lehké skládané podlahy ze sádrovláknitých desek nebo desek OSB.

Vnitřní povrchy

Povrchová úprava stěn a příček je provedena sádrokartonem. V kouplenách a na WC jsou použity sádrovláknité desky. Při provedení na klíč jsou tyto stěny a příčky vymalovány bílou barvou.

Pro lepší odolnost a akustické vlastnosti je možné na přání zákazníka zhotovit všechny vnitřní povrchy stěn, stropů a příček ze sádrovláknitých desek.

Vodoinstalace

Pro lepší odolnost a akustické vlastnosti je možné na přání zákazníka zhotovit všechny vnitřní povrchy stěn, stropů a příček ze sádrovláknitých desek.

Na přání zákazníka může být závěsný ohřívač vody nahrazen ohřívačem stacionárním, nebo ohřívačem o větším objemu.

Elektroinstalace

Rozvody elektroinstalace jsou provedeny kabely CYKY. Vypínače a zásuvky jsou bílé v designu TANGO. Vývody světel jsou ukončeny svorkovnicí.

Dle přání a možností klienta je možné dům vybavit i vypínači jiného designu a odstínu.

Vzduchotechnika

V každém domě řady BUNGALOW a FAMILY je provedeno nucené větrání AERECO. V obytných místnostech jsou přívodní štěrbiny pro přívod čersvého vzduchu. Odsávací mřížky se instalují do technických místností (koupelna, WC, kuchyň), kde odvádí znehodnocený vzduch.

Ve většině našich domů lze alternativně zhotovit nucené větrání s rekuperací Zehnder.

Vytápění

Dům je ve standardu vybaven elektrickými přímotopy a v koupelně elektrickým otopným žebříkem.

V případě zájmu lze vytápění domu zaměnit za podlahové (teplovodní, nebo elektrické), teplovodní s radiátory nebo teplovzdušné s rekuperací ATREA s elektrokotlem Protherm 9 kW. V každém domě lze osadit též krbová kamna nebo krbovou vložku.

Schodiště

U domů řady BUNGALOW je instalováno sklápěcí schodiště do půdního prostoru včetně zatepleného poklopu. U domů řady FAMILY je schodiště mezi patry zhotoveno ze systémových panelů K-KONTROL. V provedení „na klíč“ je toto schodiště obloženo plovoucí laminátovou krytinou.

Na přání zákazníka lze zhotovit truhlářsky vyráběné schodiště, schodiště s nosnou kovovou konstrukcí nebo jiné schodiště dle projektu.

Sanita, zařizovací předměty

Sanita je dodávána značky JIKA - Mio (WC závěsné, umyvadlo š. 600 mm s nohou do koupelny, š. 400 mm na WC), sprchový kout značky RIHO, vana RAVAK Klasik, baterie Kreiner Hamburg.

Zařizovací předměty mohou být zaměněny dle přání klienta.

Vnitřní dveře

Dodávány jsou dveře značky MASONITE, dveře i zárubně jsou v dekoru dřeva dle výběru klienta. Kování je v provedení broušený kov.

Dle požadavku investora lze v domě instalovat i jiné dveře a použít jiné kování.

Podlahové krytiny

Ve všech obytných místnostech a komunikačních prostorech jsou položeny plovoucí podlahy Balterio Kronofix včetně podlahových lišt.

Na přání zákazníka lze plovoucí podlahu vyměnit za jinou podlahovou krytinu, např. vinylovou podlahu, koberec, marmoleum...

Obklady a dlažby

Keramické obklady v koupelně jsou instalovány do výše 2 m a na WC do 1,2 m. Jedná se o obklady v cenové hladině 350 Kč/m². Dlažba je položena v koupelnách a na WC. Cenová hladina dlažby se pohybuje kolem 250 Kč/m².

Stáhněte si náš ceník a katalog

Stáhněte si náš ceník a katalog - obrázek